Milan DROZD

 

Narodil som sa v roku 1969 v Nových Zámkoch. Detstvo som prežil v Bátorových Kosihách, tu som navštevoval základnú školu, strednú školu som absolvoval v Bratislave, kde som sa vyučil za fotografa.

Už takmer tridsať rokov, od roku 1990 žijem v Komárne, takmer dve desaťročia som pôsobil ako fotograf a kameraman v Slovenských lodeniciach, neskôr som začal vo svojom odbore aj podnikať – a pôsobím vo svojej profesii dodnes. Posledných pätnásť rokov som regionálnym fotografom Tlačovej agentúry slovenskej republiky a ako kameraman vyrábam príspevky do viacerých celoštátnych a miestnych televízií.

Som ženatý, manželka Dr. Agnesa Padlovicsová je právničkou, tlmočníčkou a prekladateľkou, s ňou spoločne pracujeme ako regionálny televízny štáb v Komárňanskom, Novozámockom a Nitrianskom okrese. Môj starší syn Adrián pracuje v zahraničí, mladší syn Adam študuje na Gymnáziu Jánosa Selyeho v Komárne.

Vďaka svojej práci sa stretávam s mnohými ľuďmi, rozprávam sa s nimi o tom, v akom meste by chceli žiť. Za najdôležitejšie považujú prácu a zdravé, pekné životné prostredie, aby mladí nemuseli odchádzať do zahraničia a radi zostávali doma. K tomu by som svojou prácou poslanca chcel prispieť aj ja sám.