O NÁS HOVORIA – RÓLUNK MONDJÁK

 

      Drahu DOBROVICSOVÁ, novinárka

Chodím po celom Slovensku, ale aj v iných krajinách, vidím ten rozdiel. Bola som nahnevaná a rozčarovaná z toho, keď Komárno, ktoré má nesmierny potenciál, len driemalo. Teraz vidím, že naše mesto sa prebudilo, rozvíja sa rastie. Pribúdajú investície. Samozrejme, každý kto niečo robí občas aj chyby, ale treba uznať, že toto tempo tu chýbalo, treba ho udržať, zvýšiť ho a pokračovať v práci. A ísť príkladom aj v tom, čo bolo pre uplynulé obdobie zásadné, dobrá spolupráca medzi Slovákmi a Maďarmi.


      Jozef ČERNEK, režisér Dramaťáku

Počas uplynulého obdobia išlo Komárno dobrým príkladom aj v tom, ako dobre tu spolu nažívajú Slováci a Maďari, a ako sa tieto dve kultúry navzájom posilňujú. Od mesta sme dostali veľkú podporu pre našu prácu, najmä od primátora mesta Bélu Keszegha, ktorý nás podporil po každej stránke. Dokonca aj tam, kde sa k takémuto kroku politik jeho formátu doteraz neodvážil. Postavil sa za nás na najvyšších miestach. Vnímam to ako dôkaz toho, že pred politikou dal prednosť človečenstvu. A tak si ja predstavujem dobré ho primátora mesta. Osobne si myslím, že každý Komárňan vníma a teší sa z veľkého rozvoja, ktorý tu nastal, mesto naozaj opeknieva.


  Miroslav JAŠKA, riaditeľ  Nemocnice

Som veľmi rád, že pri napĺňaní našich cieľov v nemocnici, ktoré sú pre všetkých ľudí viditeľné, fungovala aj vynikajúca spolupráca medzi mestom a komárňanskou nemocnicou. Takáto spolupráca nie je samozrejmosťou. Či sa už jednalo o podporu v rámci pandémie, pomoc pri vynovovaní areálu ako. Všetko sme dokázali ihneď riešiť. Musím vydvihnúť i fakt, že nás mesto Komárno na čele s pánom primátorom veľmi aktívne podporuje aj pri rozvoji a zveľaďovaní nemocnice. Primátor mesta, Béla Keszegh, nám pomohol aj s obnovou kalvárie, s terénnymi úpravami a nákupom dýchacích prístrojov. V čase kategorizácie nemocníc, s nami tvrdo bojoval na najvyšších miestach, aby si nemocnica udržala svoju pozíciu. Som rád, že mesto Komárno vrátane pána primátora stálo pri nás, keď sme začali proces obnovy a rekonštrukcie nemocnice.


         Viki RÁK LAKATOSOVÁ, herečka

Ako mamička dvoch malých synov mám obrovskú radosť, že moje deti majú nespočetné možnosti pre aktívnu zábavu. Novopostavené detské ihriská, kvalitné kultúrne podujatia pre deti výrazne posúvajú naše mesto vpred. Pri každej prechádzke mestom, som prekvapená pozitívnym rozvojom. Vynovené okolie MsKS, vynovený amfiteáter Dôstojnickeho pavilónu, množstvo kvalitných predstavení a koncertov sú dôkazom, že kultúra má v našom meste výnimočnú dôležitosť.


   Juraj BAČA, športovec

Naše mesto je potrebné reprezentovať aj navonok , a to nielen v Budapešti , ale aj v Bratislave a celom zahraničí . Len tak sa stane úspešným a zaradí sa medzi tie najlepšie miesta pre život. Pôsobenie Bélu Keszegha sledujem už 16 rokov , kedysi sme boli aj kolegovia v mestskom zastupiteľstve. Hovorí viacerými jazykmi a je dobrý vyjednávač. Z osobnej skúsenosti viem, že sa veľmi dobre orientuje v mnohých témach. Kedykoľvek ho v nejakej veci oslovím, vždy je v obraze. Je cieľavedomý a vždy dobre pripravený . Opäť ten správny človek na čele mesta !


  KRAVEC Magdika, nyugdíjas klub elnöke

A nyugdíjasok pontosan tudják, hogy kire számíthatnak, kik látogattak el hozzánk rendszeresen, és kik segítenek. Az elmúlt években mindhárom nyugdíjasklub fel lett újítva. Az önkormányzat folyamatosan segítette a nehezebb sorsú nyugdíjasokat. Szeretnénk a jövőben is érezni ezt a törődést.


  KOLLÁR Zoltán, vállalkozó

Az elmúlt években rendszeresen együttműködtünk Keszegh Bélával, hogy segíteni tudjunk a rászorulóknak. Mindig segítőkészségre és megértésre találtunk, több esetben jelen volt a terepen. Számomra ugyancsak fontos, hogy az egyházakkal is szoros kapcsolatot tart, rendszeres résztvevője a rendezvényeinknek, kellő odafigyeléssel áll ki a békés együttélés és kölcsönös tisztelet mellett. Bízom benne, hogy Komárom a következő években is tovább épül és szépül. Ehhez kell egy talpraesett vezető és egy jó csapat.


  LABODA Róbert, tanár, költő

Hogy miért karikázom Keszegh Bélát polgármesternek?! Egyszerű a válasz, merthogy általában a vezető pozíciókban lévő emberekben mindig az emberséget keresem. Azt a pontot, ahol túl tud nőni a tisztségén, a funkcióján. Fontosnak tartom, hogy az ember mindig, minden helyzetben emberként nyilvánuljon meg, soha ne felejtse el saját és az emberek méltóságát. Ebben mindenképp követendő példa a jelenlegi polgármesterünk – Keszegh Béla.

Azt is fontosnak tartom, hogy egy polgármesteri funkciót betöltő egyén legyen naprakész, kreatív és legfőképp pozitív személyiség, s az alkotás iránti vágya soha sem szűnjön meg. Azért karikázom Keszegh Bélát, mert komáromi lakosként sokszor lehettem rá büszke, amiért és ahogyan képviselte városunkat. Nem utolsó szempont az sem, hogy számára nem volt gond az sem, hogy milyen nyelven nyilatkozzon. Azért karikázom Keszegh Bélát, mert hiszek abban, hogy az alkotás még mindig menőbb dolog a rombolásnál.
Azért karikázom Keszegh Bélát, mert Komáromért, egy jó csapatban játszik!


  MESZLÉNYI István, vállalati igazgató

Nehéz évek vannak nem csak a vállalkozók, de az önkormányzatok mögött is. Gyorsan kellett alkalmazkodni a váratlan kihívásokhoz, amihez egy rátermett vezetőre és együttműködésre volt szükség. Örömmel láttam, hogy a nehézségek ellenére Komárom az elmúlt 2-3 évben dinamikusan fejlődött, szinte minden területen. Talán Ölveczky Ferenc polgármester óta nem láttunk ennyi fejlesztést városunkban. A város első embere partnere a minisztereknek, nyelvtudásának köszönhetően tájékozott. Folytatni kell az építkezést ebben a tempóban. Komáromnak most biztonságra, egy tapasztalt vezetőre és erős csapatmunkára van szüksége.


Spread the love